Нина Рангелова e осма в Европа на 100 метра свободен стил

s1_NinaRangelovaPluvaneLondonНина Рангелова не успя да вземе медал във финала на 100 м свободен стил на европейското първенство в Берлин.

Българката завърши на осмо място с време 55.46 секунди. Рангелова влезе във финала като първа резерва след отказа на унгарката Катинка Хожу. Преди това в сериите на европейското българката постави нов национален рекорд в най-престижната плувна дисциплина – 55,07 секунди.

Златният медал в Берлин спечели шведката Сара Шьострьом, която фиксира 52.67 секунди.

Tags: ,


Source Article from http://insport.bg/2014/08/20/%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-e-%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%B0-%D0%B2-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-100-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0/

Наши атлети спечелиха два медала от европейското за спортисти с увреждания

Дечко Овчаров

Дечко Овчаров Снимка: АP

Даниела Тодорова спечели сребърен медал на Европейското първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Суонси (Англия), организирано от Международния параолимпийски комитет.

33-годишната българка завърши втора на диск в клас F55 с лично постижение от 16.43 метра. Другата ни представителка в дисциплината Есмерай Ибрям се нареди на осмо място също с най-добро собствено постижение от 11.05 метра. Шампионка стана германката Мариане Бугенхаген с 24.62 метра.

При мъжете Дечко Овчаров спечели бронзов медал в хвърлянето на копие в клас F42 с постижение от 43.44 метра. Шампион стана Хелги Свейнсон от Исландия с 50.74 метра, а втори е норвежецът Рунар Стейнстад с 47.18 метра.

България заема 17-ото място в класацията по медали.

Tags:


Source Article from http://insport.bg/2014/08/20/%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8-%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B5%D0%B2/

Робин Карпентър – соловият победител във втори етап USA Pro Challenge

USA Pro Challenge 2014

Stage 2: Aspen – Crested Butte 169km

Robin Carpenter (Hincapie Sportswear Development)

Robin Carpenter (Hincapie Sportswear Development)

Robin Carpenter от тима на Hincapie Sportswear Development спечели втория етап от USA Pro Challenge 2014 със солова езда. След като беше в част от откъснала се група в приблизително 100 км. езда, американецът завърши етапа 6″ преди Alex Howes (Garmin-Sharp) и Tejay van Garderen (BMC), след съкращаване на етапа с 9 км.

Howes стартира етапа втори след лидера и победител от вчерашния етап Kiel Reijne. След съкратения край на етапа Howes зае лидерското място на 11″ пред Ben Hermans (BMC) и секунда пред Tejay van Garderen.

В оставащите 23 км. до финала  Carpenter бе успял да се откъсне на част от групата на бегълците, в която се намираше. След него бяха само Ben Jacques-Maynes (Jamis-Hagens Berman) и Luis Lemus (Jelly Belly-Maxxis) 40″ зад него.

След като състезателите изкачиха Kebler Pass дъждовното време взе превес с порой и направи спускането повече от отчайващо. Организаторите взеха решение тази част от трасето да бъде пропусната, докато състезателите не стъпят на прав участък, който представляваше павирано трасе 12 км. до финала.

Съдийте спряха Carpenter след края на височината, а малко по-късно и пелотона.

Състезанието бе подновено в края на спускането, а на Carpenter бе дадена полагащата се преднина преди прекъсването от 45″.

До финала в Crested Butte – последната височина за деня Carpenter водеше с близо 1′. В това време основната група вече напредваше бързо, но младият състезател на Hincapie Sportswear Development не се отказа удържа битката до финала в Mt. Crested Butte под ритъма на неспирния дъж, където Howes и van Garderen го застигнаха 6″ след бялата линия.

Текст: Cycling Junkies

1 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 4:17:18
2 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:07
3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
4 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:15
5 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:17
6 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
7 Julian Kyer (USA) Team SmartStop 0:00:20
8 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development 0:00:23
9 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:24
10 Rob Britton (Can) Team SmartStop
11 Clement Chevrier (Fra) Bissell Development Team
12 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:00:25
13 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:00:27
14 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:00:31
15 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
16 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team 0:00:35
17 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
18 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
19 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:36
20 Phillip Gaimon (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:44
21 Benjamin King (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:45
22 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
23 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:47
24 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team 0:00:49
25 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development 0:00:57
26 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:01:06
27 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:16
28 David de la Cruz Melgarejo (Esp) Team Netapp-Endura 0:01:18
29 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development 0:01:20
30 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:01:26
31 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:01:29
32 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:01:30
33 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:01:34
34 Richard Handley (GBr) Rapha Condor JLT 0:01:35
35 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:01:41
36 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
37 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Team Garmin-Sharp
38 Caleb Fairly (USA) Team Garmin-Sharp
39 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop 0:01:42
40 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:44
41 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team
42 Robbie Squire (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:01:50
43 Hugh Carthy (GBr) Rapha Condor JLT 0:01:54
44 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:01:55
45 Rasmus Guldhammer (Den) Tinkoff-Saxo
46 Bjorn Selander (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:01:56
47 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development 0:02:08
48 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 0:02:17
49 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 0:02:18
50 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
51 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:02:19
52 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:20
53 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:03:30
54 Patrick Konrad (Aut) Team Netapp-Endura
55 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:05:18
56 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
57 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 0:05:19
58 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:06:59
59 Edward King (USA) Cannondale 0:07:26
60 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 0:07:27
61 Ian Burnett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
62 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
63 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development
64 Gregor Muhlberger (Aut) Team Netapp-Endura 0:07:28
65 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
66 Edward Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
67 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
68 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team 0:08:26
69 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:10:07
70 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:11:35
71 Ian Crane (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
72 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek Factory Racing
73 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:11:36
74 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
75 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team
76 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:11:37
77 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:11:39
78 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
79 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:11:40
80 Tom Moses (GBr) Rapha Condor JLT
81 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling 0:11:41
82 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development 0:11:55
83 James Oram (NZl) Bissell Development Team 0:12:39
84 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:13:20
85 Michel Koch (Ger) Cannondale
86 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:13:30
87 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
88 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:14:30
89 Jose Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:14:31
90 Zachary Bell (Can) Team SmartStop
91 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
92 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
93 Thomas Dekker (Ned) Team Garmin-Sharp
94 Elliott Porter (GBr) Rapha Condor JLT
95 Kristian House (GBr) Rapha Condor JLT 0:14:32
96 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
97 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
98 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:14:33
99 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
100 Michael Cuming (GBr) Rapha Condor JLT
101 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
102 Mike Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
103 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo 0:14:34
104 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
105 Leopold König (Cze) Team Netapp-Endura
106 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:14:35
107 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop
108 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp-Endura 0:14:37
109 Jai Crawford (Aus) Drapac Professional Cycling 0:15:22
110 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:15:30
111 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk
112 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:16:10
113 Gavin Mannion (USA) Team Garmin-Sharp 0:16:24
114 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling 0:16:27
115 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac Professional Cycling
116 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:16:28
117 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:21:25
118 Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo 0:22:57
119 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk 0:22:58
120 Nathan Van Hooydonck (Bel) Bissell Development Team
121 Aaron Perry (NZl) Team Novo Nordisk
122 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:23:00
123 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:23:33
DNF Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
DNF Joshua Berry (USA) Team SmartStop
DNF Daniel Whitehouse (NZl) Rapha Condor JLT
Sprints- One
Result
1 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 5 pts
2 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 3
3 Matej Mohoric (Slo) Cannondale 1
Two
Result
1 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 5 pts
2 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 3
3 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 1
Three
Result
1 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 5 pts
2 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 3
3 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 1
King of the mountains – One
Result
1 David de la Cruz Melgarejo (Esp) Team Netapp-Endura 12 pts
2 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 10
3 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop 8
4 Jai Crawford (Aus) Drapac Professional Cycling 7
5 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 6
6 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development 5
7 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 4
8 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 3
9 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development 2
10 Matej Mohoric (Slo) Cannondale 1
Climb Two
Result
1 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 10 pts
2 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 9
3 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 7
4 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 6
5 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 5
6 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 4
7 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Sharp 2
Climb Three
Result
1 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 8 pts
2 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp 7
3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 6
4 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 5
5 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Sharp 3
Best young rider
Result
1 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 4:17:18
2 Clement Chevrier (Fra) Bissell Development Team 0:00:24
3 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team 0:00:35
4 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team 0:00:49
5 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development 0:00:57
6 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team 0:01:44
7 Hugh Carthy (GBr) Rapha Condor JLT 0:01:54
8 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:06:59
9 Gregor Muhlberger (Aut) Team Netapp-Endura 0:07:28
10 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
11 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:11:35
12 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team 0:11:36
13 Tom Moses (GBr) Rapha Condor JLT 0:11:40
14 James Oram (NZl) Bissell Development Team 0:12:39
15 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:14:31
16 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
17 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:15:30
18 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk 0:22:58
19 Nathan Van Hooydonck (Bel) Bissell Development Team
20 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:23:33
Best Colorado rider
Result
1 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp 4:17:25
2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
3 Julian Kyer (USA) Team SmartStop 0:00:13
4 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:28
5 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:09
6 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team 0:01:37
7 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:01:48
8 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:11
9 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:02:12
10 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:13
11 Ian Burnett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:07:20
12 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:11:28
13 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:14:27
Most aggressive
Result
Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development
Teams
Result
1 Team Garmin-Sharp 12:53:02
2 BMC Racing Team 0:00:01
3 Hincapie Sportswear Development 0:00:12
4 Tinkoff-Saxo 0:00:25
5 Bissell Development Team 0:00:40
6 Trek Factory Racing 0:01:10
7 Team SmartStop 0:01:18
8 Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:07
9 Team NetApp-Endura 0:02:52
10 Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:03:22
11 UnitedHealthcare Pro Cycling 0:04:07
12 Jelly Belly p/b Maxxis 0:13:42
13 Rapha Condor JLT 0:14:01
14 Cannondale 0:15:26
15 Drapac Professional Cycling 0:18:36
16 Team Novo Nordisk 0:29:21
General classification after stage 2
Result
1 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp 6:44:00
2 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:11
3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:12
4 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:00:13
5 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Sharp 0:00:22
6 Julian Kyer (USA) Team SmartStop 0:00:25
7 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development 0:00:28
8 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:29
9 Clement Chevrier (Fra) Bissell Development Team
10 Rob Britton (Can) Team SmartStop
11 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:00:30
12 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:31
13 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:00:32
14 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:00:39
15 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:52
16 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:01:22
17 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
18 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team
19 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:23
20 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development 0:01:28
21 Phillip Gaimon (USA) Team Garmin-Sharp 0:01:31
22 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:01:34
23 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team 0:01:36
24 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:01:38
25 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Team Garmin-Sharp 0:01:54
26 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:11
27 Benjamin King (USA) Team Garmin-Sharp
28 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:02:21
29 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 0:02:22
30 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 0:02:23
31 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:25
32 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:02:31
33 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop 0:02:34
34 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:35
35 Robbie Squire (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:02:37
36 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:42
37 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development 0:02:47
38 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:03:07
39 David de la Cruz Melgarejo (Esp) Team Netapp-Endura 0:03:08
40 Richard Handley (GBr) Rapha Condor JLT 0:03:25
41 Caleb Fairly (USA) Team Garmin-Sharp 0:03:31
42 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:03:35
43 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development 0:03:58
44 Patrick Konrad (Aut) Team Netapp-Endura 0:04:17
45 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:04:33
46 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 0:05:08
47 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team 0:05:11
48 Bjorn Selander (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:05:12
49 Hugh Carthy (GBr) Rapha Condor JLT 0:05:21
50 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:05:39
51 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:06:49
52 Rasmus Guldhammer (Den) Tinkoff-Saxo 0:07:03
53 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:07:08
54 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
55 Gregor Muhlberger (Aut) Team Netapp-Endura 0:08:15
56 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 0:08:19
57 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 0:08:46
58 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development 0:08:53
59 Ian Burnett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:08:59
60 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:09:18
61 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
62 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:09:55
63 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing 0:10:54
64 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:10:58
65 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team 0:11:53
66 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:12:07
67 Edward King (USA) Cannondale 0:12:34
68 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team 0:13:08
69 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:13:10
70 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek Factory Racing 0:13:25
71 James Oram (NZl) Bissell Development Team 0:13:26
72 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
73 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:13:27
74 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:14:22
75 Travis McCabe (USA) Team SmartStop 0:14:55
76 Ian Crane (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:15:02
77 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:15:06
78 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling 0:15:08
79 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:15:10
80 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:15:20
81 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:15:56
82 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:16:17
83 Thomas Dekker (Ned) Team Garmin-Sharp 0:16:21
84 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling 0:16:22
85 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:16:24
86 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:16:43
87 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:16:44
88 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development 0:17:03
89 Jai Crawford (Aus) Drapac Professional Cycling 0:17:12
90 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing 0:17:47
91 Kristian House (GBr) Rapha Condor JLT 0:17:48
92 Jose Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:17:58
93 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp-Endura 0:18:04
94 Gavin Mannion (USA) Team Garmin-Sharp 0:18:14
95 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac Professional Cycling 0:18:17
96 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:18:39
97 Edward Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo 0:19:13
98 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:19:37
99 Elliott Porter (GBr) Rapha Condor JLT 0:19:39
100 Zachary Bell (Can) Team SmartStop
101 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:19:40
102 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:19:41
103 Michael Cuming (GBr) Rapha Condor JLT
104 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo 0:19:42
105 Leopold König (Cze) Team Netapp-Endura
106 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:19:43
107 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling 0:19:54
108 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:19:55
109 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:21:59
110 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:23:10
111 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:23:15
112 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 0:23:25
113 Tom Moses (GBr) Rapha Condor JLT 0:23:44
114 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:24:50
115 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:26:18
116 Mike Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
117 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop 0:26:20
118 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 0:26:57
119 Nathan Van Hooydonck (Bel) Bissell Development Team 0:28:06
120 Michael Mørkøv (Den) Tinkoff-Saxo 0:31:36
121 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk 0:31:37
122 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:32:12
123 Aaron Perry (NZl) Team Novo Nordisk 0:34:43
Sprint classification
Result
1 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 21 pts
2 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 13
3 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp 12
4 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 10
5 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 10
6 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 7
7 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 6
8 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 5
9 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 5
10 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 5
11 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development 3
12 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 3
13 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 3
14 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 2
15 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 1
16 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 1
17 Matej Mohoric (Slo) Cannondale 1
18 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 1
19 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 1
King of the mountains
Result
1 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 23 pts
2 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 18
3 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 14
4 David de la Cruz Melgarejo (Esp) Team Netapp-Endura 12
5 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 11
6 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 11
7 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 10
8 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop 8
9 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp 7
10 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 7
11 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 7
12 Jai Crawford (Aus) Drapac Professional Cycling 7
13 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 5
14 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Sharp 5
15 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development 5
16 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 4
17 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 4
18 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 3
19 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 3
20 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 2
21 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development 2
22 Matej Mohoric (Slo) Cannondale 1
23 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 1
Best young rider
Result
1 Clement Chevrier (Fra) Bissell Development Team 6:44:29
2 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team 0:00:53
3 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team 0:01:07
4 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development 0:02:18
5 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 0:04:39
6 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team 0:04:42
7 Hugh Carthy (GBr) Rapha Condor JLT 0:04:52
8 Gregor Muhlberger (Aut) Team Netapp-Endura 0:07:46
9 Matej Mohoric (Slo) Cannondale 0:08:49
10 Luis Enrique Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:11:38
11 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team 0:12:39
12 James Oram (NZl) Bissell Development Team 0:12:57
13 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:15:48
14 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:16:14
15 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing 0:17:18
16 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:22:41
17 Tom Moses (GBr) Rapha Condor JLT 0:23:15
18 Nathan Van Hooydonck (Bel) Bissell Development Team 0:27:37
19 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk 0:31:08
20 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:31:43
Best Colorado rider
Result
1 Alex Howes (USA) Team Garmin-Sharp 6:44:00
2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:12
3 Julian Kyer (USA) Team SmartStop 0:00:25
4 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:31
5 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:11
6 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:25
7 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:42
8 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team 0:05:11
9 Ian Burnett (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:08:59
10 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:09:55
11 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:10:58
12 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:16:24
13 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:16:43
Teams
Result
1 BMC Racing Team 20:13:15
2 Team Garmin-Sharp 0:00:04
3 Trek Factory Racing 0:01:12
4 Hincapie Sportswear Development 0:01:44
5 Tinkoff-Saxo 0:01:57
6 Bissell Development Team 0:02:12
7 Team SmartStop 0:02:13
8 Team NetApp-Endura 0:03:42
9 Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:04:33
10 UnitedHealthcare Pro Cycling 0:05:48
11 Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home 0:06:39
12 Jelly Belly p/b Maxxis 0:17:02
13 Cannondale 0:19:27
14 Rapha Condor JLT 0:22:27
15 Drapac Professional Cycling 0:22:56
16 Team Novo Nordisk 0:31:23

Tags: ,


Source Article from http://insport.bg/2014/08/20/%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%8A%D1%80-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B2/

Наша гребкиня остана пета на олимпиадата в Нанджин

desislava-georgieva

Десислава Георгиева

Десислава Георгиева се нареди на пето място във финала на скиф на младежките олимпийски игри в Нанджин. Единствената ни представителка в гребането преодоля 1000-метровата дистанция за 3:59.62 мин., на близо 6 секунди от медалите.

16-годшната Георгиева е родена в Плевен, с личен треньор Лъчезар Бойчев и тази година остана четвърта на европейското първенство. Шампионка днес в Нанджин стана Кристина Стараселец от Беларус с време 3:51.33.

В квалификациите на ветроходството, клас Byte CІІ Виктория Хинковска се нареди 9-а в петата гонка, след това финишира 23-та в шестата, а седмата бе отложена.

Владимир Тушев пък завърши 17-и на многобоя на спортната гимнастика в Нанджин. Българинът събра общо 74.650 точки (2.600 точки на земя, 10.650 на кон с гривни, 13.600 точки на халки, 13.400 точки на прескок, 13.400 точки на успоредка и 11.000 точки на висилка) и не успя да се пребори за медал.

Tags: , , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/08/20/%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D1%8F-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%B0%D0%B4/

Нина Рангелова ще плува на европейски финал на 100 метра

nina_rangelovaНина Рангелова ще плува във финала на 100 м свободен стил на Европейското първенство в Берлин.

Българката остана девета в полуфиналите на дисциплината, но заради отказ на унгарката Катина Кожу, тя ще има шанс да се бори за медал. Кожу се оттегли от участие в надпреварата заради участие в друга дисциплина.

В полуфиналите Рангелова завърши 9-а в полуфиналите на 100 местра за време 55,13 секунди. Така бе остана първа резерва за големия финал, който е утре вечер.

В сериите пък българката подобри националния рекорд в дисциплината като плува за рекордните 55,07 секунди.

Tags: ,


Source Article from http://insport.bg/2014/08/19/%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%89%D0%B5-%D0%BF%D0%BB%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8/

Първо злато за България от младежката олимпиада в Нанджин

Божидар Андреев Снимка: bgolympic.org

Божидар Андреев Снимка: bgolympic.org

Българинът Божидар Андреев спечели златния медал в кат. до 96 кг във вдигането на тежести на вторите младежки олимпийски игри в Нанджин (Китай).

Така 17-годишният Андреев донесе второ отличие за страната след среброто на джудистката Бетина Темелкова.

Българинът завърши с двубой от 300 кг. Андреев записа втори резултат в изхвърлянето – 133 кг, а в изтласкване постигна 167 кг.

С двубой от 294 кг сребро заслужи Вячеслав Яркин (Русия). Той записа 134 кг в изхвърлянето и 160 кг в изтласкването. Трети се нареди Андрес Кайседо (Колумбия) с 290 кг (132 и 158 кг).

Преди четири години в дебютното издание на игрите в Сингапур имахме два златни медала също във вдигането на тежести.

Tags: , , , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/08/19/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0/

Рекорд и полуфинал за Нина Рангелова на Европейското в Берлин

s1_NinaRangelovaPluvaneLondon

Нина Рангелова подобри националния рекорд и се класира за полуфиналите на 100 метра свободен стил на Европейското първенство в Берлин.

Българката направи изключително плуване и завърши четвърта в трета серия на дисциплината с време 55.07 секунди. По този начин Рангелова свали 45 стотни от собственото си върхово постижение (55.52) от Олимпиадата в Лондон 2012.

Силният резултат отреди 10-о място в сериите за българката и й осигури класиране за полуфиналите, които са тази вечер.

Най-бърза в сериите беше холандката Фемке Хеемскерк с 53.55 секунди.

Tags: ,


Source Article from http://insport.bg/2014/08/19/%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BD/

Кийл Рейнен облече лидерската фланелка в USA Pro Challenge 2014

USA Pro Challenge 2014

Stage 1: Aspen 98km

Kiel Reijnen (UnitedHealthcare) Photo: UnitedHealthcare Pro Cycling

Kiel Reijnen (UnitedHealthcare)
Photo: UnitedHealthcare Pro Cycling

Американецът Kiel Reijnen (UnitedHealthcare) спечели първия етап от USA Pro Challenge в Aspen спринте срещу Alex Howes (Garmin-Sharp).

…Състезателят на Novo Nordisk Javier Megias 3 км. преди финала атакува, но Reijnen, Howes и състезателят на BMC Ben Hermans го застигнаха в последния километър. Няколкостотин метра преди финала Howes направи своя ход. Reijnen не закъсня с отговора и бързо го контрира за победата. Hermans е трети.

Миналогодишният победител в състезанието Tejay van Garderen (BMC) завърши етапа на 11. позиция с 12″ закъснение.

Текст: Cycling Junkies

Tags: ,


Source Article from http://insport.bg/2014/08/19/%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D0%BB-%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%84%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BB/

Принц Албер II награди Бетина Темелкова за среброто на олимпиадата в Нанджин

betina_temelkova

Бетина Темелкова Снимка: bgolympic.org

Принцът на Монако Албер II награди първата българска медалистка на младежките олимпийски игри в Нанджин. Кралската особа е член на МОК и беше част от церемонията по награждаването на състезателите по джудо.

Нашата Бетина Темелкова стигна до сребърния медал след три победи и само една загуба – на финала от Лиана Колман (Бразилия).

„Разочарована съм, но по някога така се получава…Радвам се, че стигнах до медал, но се надявам следващия път той да е златен. Имах своите шансове, но паднахме в партер, съперничката ми изви коляното и после беше доста трудно да продължа”, коментира след награждаването Темелкова.

Томас Бах поздравява Александър Тодоров Снимка: bgolympic.org

Томас Бах поздравява Александър Тодоров Снимка: bgolympic.org

Друг наш талант Александър Тодоров остана за малко от медал, след като завърши 4-и на 10 метра с въздушен пистолет. След състезанието лично президентът на МОК Томас Бах поздрави Тодоров за представянето му и му връчи почетна значка.

„Можех много повече, но съм доволен от представянето си днес. Господин Бах ме поздрави за резултатите, които постигам на 16 години и ми пожела да се срещнем отново в Рио“, каза щастливият Алекс.

Tags: , , , , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/08/19/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%86-%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D1%80-ii-%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0/

Първи медал за България от младежките олимпийски игри

Бетина Темелкова Снимка: bgolympic.org

Бетина Темелкова Снимка: bgolympic.org

Джудистка донесе първи медал за България от вторите младежки олимпийски игри в Нанджин (Китай).

Бетина Темелкова спечели отличието в кат. до 52 кг, като единствената й загуба бе на финала от бразилката Лиана Колман.

Преди това българката записа три победи – срещу перуанката Камара, алжирката Амираде Саджида, а на полуфинала срази и словачката Маруса Стангар.

 

Tags: , , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/08/18/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5/