Monthly Archives: март 2014

Топалов остана последен на Турнира на претендентите

veselin-topalovБившият световен шампион по шахмат Веселин Топалов остана на последно място в завършилия днес в Ханти Мансийск (Рус) турнир на претендентите за титлата.

В последната си партия 39-годишният русенец направи реми в 69 хода с белите срещу руснака Дмитрий Андрейкин. В събота пък Топалов отстъпи с черните пред Владимир Крамник (Рус), който успя да си върне за загубата в първата част на надпреварата.

В крайна сметка българинът приключи с едва 6 точки от 14 възможни (2 победи, 8 ремита и 4 загуби). Всички останали имат поне по 0,5 т. повече от него. А краен победител стана Вишванатан Ананд. Така индиецът ще има възможност да търси реванш срещу Магнус Карлсен (Нор), който го детронира преди няколко месеца.

Tags: ,


Source Article from http://insport.bg/2014/03/30/%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0/

Жан Кристоф Перо краен победител в Критериум интернационал 2014

Criterium Internacional 2014

Stage 3: Porto-Vecchio – Col de l’Ospedale 176km

Mathias Frank (IAM Cycling)

Mathias Frank (IAM Cycling)

Mathias Frank (IAM Cycling) спечели третия и последен етап на Criterium International 2014 в спринт срещу Jean-Christophe Peraud (AG2R La Mondiale) на височината Cote de l’Ospidale. Tiago Machado (NetApp-Endura) се пребори за третото място с едва 2″ закъснение, а Fränk Schleck (Trek Factory Racing) секунда по-късно за 4. място. , who attacked the small lead group frequently in the closing kilometres, placed fourth at three seconds.

Вторият в етапа Peraud имаше най-добро представяне за генералното класиране и с това спечели състезанието. Mathias Fran в крайното класиране е едва 1″ след него втори, докато Machado е терти на 19″. placing third overall at 19 seconds.

Tom Dumoulin (Giant-Shimano), който направи отлично бягане по часовник във вчерашния ден, днес изпитваше големи затруднения, за да остане с водещата група и в последната височина изпадна от първите 10 за етапа и крайното класиране.

Текст: Cycling Junkies

Tags: , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/03/30/%D0%B6%D0%B0%D0%BD-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%84-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BE-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B2-%D0%BA%D1%80%D0%B8/

Дегенколб спринтира за победа в Гент Вевелгем 2014

Gent – Wevelgem 2014

 

John Degenkolb, Giant-Shimano

John Degenkolb, Giant-Shimano
(photo: Dion Kerckhoffs/Cor Vos © 2014)

John Degenkolb (Giant-Shimano) направи победен спринт в класиката Gent-Wevelgem. Негови опоненти бяха Arnaud Demare (FDJ.fr) и Peter Sagan (Cannondale) – втори и трети.

Sep Vanmarcke (Belkin) финишира4., следван от Tom Boonen (Omega Pharma-QuickStep).

Едни от фаворитите за състезанието Andre Greipel (Lotto Belisol) и Tyler Farrar (Garmin-Sharp) отпаднаха от надпреварата за финала, тъй като участваха в падане в последните километри.

Белгийският шампион Stijn Devolder (Trek Factory Racing) в компания със Silvan Dillier (BMC) и Andrey Amador (Movistar) направиха ранна атака по двете височини в състезанието и опънаха нервите на фаворитите… В основната група от 40 състезателя обаче не искаха да оставят нещата на случайността и успяха да прихванат тройката във финалните 2 км.

Във финалния километър Sagan направи твърде ранно действие, блокирано от Demare малко по-късно. Degenkolb обаче бе търпеливият състезател, който нацели точния момент за победно ускорение.

Текст: Cycling Junkies

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 5:34:37
2 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
3 Peter Sagan (Svk) Cannondale
4 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
5 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
6 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
7 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
8 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
9 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
10 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
11 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
12 Sam Bennett (Irl) Team NetApp – Endura
13 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
14 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
15 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
16 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
17 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka
18 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
19 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
20 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
21 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
22 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
23 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
24 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
25 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
26 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
27 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty – Groupe Gobert
28 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
29 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 0:00:04
30 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:00:06
31 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
32 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:00:09
33 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:00:10
34 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
35 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:16
36 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
37 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 0:00:19
38 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
39 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
40 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
41 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
42 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
43 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
44 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
45 Dylan van Baarle (Ned) Garmin Sharp
46 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
47 Christian Knees (Ger) Team Sky
48 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
49 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
50 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
51 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
52 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
53 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano 0:00:27
54 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp – Endura
55 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
56 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
57 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
58 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
59 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
60 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
61 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
62 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
63 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp
64 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
65 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
66 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
67 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
68 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
69 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
70 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
71 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
72 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
73 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
74 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
75 Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka
76 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
77 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
78 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
79 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:02:08
80 Martin Velits (Svk) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:27
81 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
82 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:02:39
83 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp – Endura 0:03:27
84 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:04:07
85 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
86 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:04:28
87 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
88 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
89 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
90 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp – Endura
91 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
92 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
93 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
94 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
95 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
96 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
97 Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli
98 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
99 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
100 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
102 Robert Wagner (Ger) Belkin-Pro Cycling Team
103 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN – Qhubeka
104 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
105 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
106 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert
107 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
108 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
109 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
110 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
111 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
112 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
113 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
114 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
115 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
116 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
117 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli
118 David Boucher (Fra) FDJ.fr 0:08:11
119 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
120 Edward King (USA) Cannondale
121 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
122 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
123 Jay Thomson (RSA) MTN – Qhubeka
124 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
125 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli
126 Kevyn Ista (Bel) IAM Cycling
127 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
128 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
129 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
130 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
131 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
132 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha 0:13:04
133 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
134 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
135 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
136 Tim De Troyer (Bel) Wanty – Groupe Gobert
137 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
138 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
139 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
140 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
141 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
142 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:14:29
143 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
144 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
145 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
146 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
147 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
148 Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka
149 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
150 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
151 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
152 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
153 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNS Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
DNF Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
DNF Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
DNF Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
DNF Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
DNF David Millar (GBr) Garmin Sharp
DNF Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp
DNF Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
DNF Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
DNF Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
DNF Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol
DNF André Greipel (Ger) Lotto Belisol
DNF Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
DNF Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
DNF Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
DNF Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
DNF Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
DNF Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
DNF Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
DNF Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
DNF Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
DNF Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
DNF Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
DNF Luca Paolini (Ita) Team Katusha
DNF Christopher Sutton (Aus) Team Sky
DNF Luke Rowe (GBr) Team Sky
DNF Ian Stannard (GBr) Team Sky
DNF Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
DNF Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
DNF Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
DNF Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
DNF Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNF Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
DNF Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
DNF Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
DNF Martin Reimer (Ger) MTN – Qhubeka
DNF Bradley Potgieter (RSA) MTN – Qhubeka
DNF Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp – Endura
DNF Daniel Schorn (Aut) Team NetApp – Endura
DNF Scott Thwaites (GBr) Team NetApp – Endura
DNF Paul Voss (Ger) Team NetApp – Endura
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
DNF James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNF Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
DNF Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
DNF Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise

Tags: , , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/03/30/18840/

Вестра затвори Каталуния със солова победа

Volta Ciclista a Catalunya 2014 FINAL
Stage 7: Barcelona (Montjuic) – Barcelona (Montjuic)

 

Lieuwe Westra, Astana

Lieuwe Westra, Astana
(photo: AstanaTeam)

Joaquim Rodriguez (Katusha) спечели за втори път престижното състезание след 2010. Лидерът на Ктаюша защити лидерството си в генералното класиране в последния етап с финиш в Барселона. Alberto Contador Velasco (Tinkoff-Saxo) не успя да стопи крахките 4″ и остана 2., Tejay van Garderen (BMC) остана 3. на 7″.

Етапната победа отиде в Lieuwe Westra (Astana), който удържа предимството си като беглец от общо 13 състезателя под напора на пелотона. Високото темпо на Westra във финалните обиколки по хълмистия Montjuic Park бе непосилно за останалите бегълци. Marcus Burghardt (BMC) финишира втори на 1’22″, а Thomas Voeckler (Europcar) малко след него 3.

Текст: Cycling Junkies

1 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 2:36:14

Tags: , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/03/30/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF/

Пламен Константинов се размина с първа титла като треньор

PlamenKonstantinovGubernia

Бившият капитан на националния отбор по волейбол Пламен Константинов се размина с историческо първо отличие като треньор. Гибона не успя да запише името си, като първият българин, извел руски отбор до европейската клубна титла по волейбол.

Воденият от него “Губерния” загуби при гостуването на френския “Пари волей” във втория плейоф с 1:3 (-23, 25, -21,-19). А след като отборът от Нижни Новгород бе спечелил първия сблъсък преди 4 дни се стигна до “златен гейм”. Но и този път “петлите” бяха по-добри и решиха мача с 15:11. Най-полезен играч за руснаците бе Николай Павлов, нанизал 35 т., а за домакините сърбинът Марко Ивович отбеляза 28 т. Така “Пари волей” за втори път в историята триумфира с купата на европейската конфедерация (CEV) след 2000 година.

Tags: , , , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/03/30/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%81-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2/

Катрин Тасева спечели титлата в многобоя на държавното първенство

katrin-tasevaВ петък стартира държавно първенство по художествена гимнастика за приз Жулиета Шишманова.

На официалното откриване домакините на турнира поздравиха участничките и публиката с композиция ,,Морски слънца“ представена от малките граций на Черноморец-Бургас с треньор Гергана Ракаджиева.

При жените надпреварата в многобоя спечели Катрин Тасева със сбор от 62.250 точки. Втора е Сара Стайкова (Левски-Триадица) с 61.025, а трета – Радина Филипова (ЧАР-ДКС, Варна) с 59.650 т.

В осмицата са още Бистра Старейшинска (Левски-София) с 54.600, Женина Трашлиева (Черноморец-Бургас) с 52.350, Румина Радева (ЧАР-ДКС, Варна) с 50.000, Йоанна Анагностопулу (Левски) с 49.800 точки и Петя Борисова (Академик София) с 49.350 т.

Tags:


Source Article from http://insport.bg/2014/03/30/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/

Невяна Владинова на косъм от медалите на Гран При в Холон

Снимка: fbgr.org

Снимка: fbgr.org

Невяна Владинова се нареди четвърта във финалите на обръч и лента на турнира по художествена гимнастика Гран При в израелския град Холон.

Българката остана 11-а в многобоя със сбор от 65.967 точки снощи. Днес тя игра много силно и остана на крачка от медалите. На обръч тя получи оценка от 17.133 точки, а на лента – 17.033 точки.

Маргарита Мамун (Русия) и Нета Ривкин (Израел) разделиха първото място на обръч с оценки от по 17.900 точки. Трета е Виктория Мазур от Украйна със 17.333 т.

На топка победителка стана Маргарита Мамун с 18.700 точки, следвана от Нета Ривкин със 17.867 точки и Яна Кудрявцева (Русия) със 17.533 точки.

На бухалки и на лента златните медали спечели Кудравцева с оценки съответно 18.750 и 18.617 точки. Ривкин е втора на бухалки със 17.900 точки, а трета се класира Мария Титова (Русия) със 17.817 точки. На лента Маргарита Мамун е със сребро с оценка 18.083 точки, а бронзовото отличие взе Ривкин със 17.733 точки.

Специален гост на турнира бе и трикратната световна шампионка и вицепрезидент на БФХГ Мария Петрова, която беше наградена от домакините.

Tags: ,


Source Article from http://insport.bg/2014/03/29/%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5/

Criterium International 2014: Обзор на етап 1 и 2

Criterium International 2014

Stage 1: Porto-Vecchio 89km

Nacer Bouhanni (FDJ)

Nacer Bouhanni (FDJ)

Nacer Bouhanni (FdJ.fr) спечели първия етап в спринтьорски двубой с Nathan Haas (Garmin-Sharp). Marko Kump (Tinkoff-Saxo) остана трети след 89km.

Bouhanni оглави генералното класиране.

Stage 2: Porto-Vecchio (ITT) 7km

Tom Domoulin (Giant-Shimano) спечели втория, който бе бягане по часовник, след като премина дистанцията от 7 км. с време 9’07″. Rohan Dennis (Garmin-Sharp) е втори с време9’10″, а Bob Jungels (Trek Factory Racing)постигна трето време – 9’17″. The 23-year-old Dutchman also took over the race lead, ahead of Rohan and Jungels.

Тримата заеха челните места в генералното класиране в реда на етапа, сваляйки от челото по-ранните фаворити от деная Nacer Bouhanni (FDJ.fr), Nathan Haas (Garmin Sharp), Marko Kump (Tinkoff-Saxо).

Текст: Cycling Junkies

Пълно класиране след етап 1:

Пълно класиране след етап 2:

Tags: , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/03/29/criterium-international-2014-%D0%BE%D0%B1%D0%B7%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BF-1-%D0%B8-2/

Стеф Клемент спечели ветровития шести етап от Каталуния

Volta Ciclista a Catalunya 2014

Stage 6 El Vendrell – Vilanova i la Geltru

Stef Clement (Belkin)

Stef Clement (Belkin)

Stef Clement (Belkin) спечели финалната права за Vilanova i la Geltru с отлично часовникарско темпо във финалния километър. Той се откъсна от групата на бегълците, наброяваща 9 човека, които успяха да стигнат до финала благопдарение на силния вятър, който попречи на пелотона да ги догони навреме.

The break managed to hold off the peloton on the hilly stage thanks to excellent work and then the nine-rider fought out the finish, including the ever aggressive Jens Voigt (Trek Factory Racing) and Pierre Rolland (Europcar).

В деветорката атаките бяха почти непрестанни с прилижаването на финала. Единствен Clement прецени най-правилно своите възможности и съхрани сили за ускорение, което другите не покриха.

Rudy Molard (Cofidis) fфинишира малко след победителя за второто място, а Pieter Serry (Omega Pharma-QuickStep) беше трети. Четвъртото място е за Jens Voigt (Trek Factory Racing).

Joaquim Rodriguez (Katusha) финишира безпроблемно и остава лидер в генералното класиране на 4Ю пред Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) – втори и 7″ пред Tejay van Garderen (BMC) – трети. Nairo Quintana (Movistar) е пети на 10″, докато Chris Froome (Team Sky)заема 6. място на 17″.
Текст: Cycling Junkies

Tags: , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/03/29/%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%84-%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82/

Станимир Беломъжев със сребро на световното за военни

Снимка: Facebook

Снимка: Facebook

Най-добрият ни представител в ориентирането Станимир Беломъжев спечели сребърен медал за България на 52-рото Световно първенство за военни по ски във Соданкиле (Финландия). Това той стори в средната дистанция.

Наскоро Тачо, както е известен Беломъжев, спечели европейската титла в дългата дистанция на първенството по ски-ориентиране Тюмен (Русия).

Същевременно лидерът ни при биатлонистите Красимир Анев се класира на 10-о място в спринта на 10 км за военни. Българинът направи 1 грешка в двете си стрелби. Първото място зае носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция). Втори и трети се наредиха Томас Каукена (Литва) и Зимон Едер (Австрия).

 

Tags: , , ,


Source Article from http://insport.bg/2014/03/29/%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82/